اس اس دی M.2 لکسار 128 گیگ مدل NM100

اس اس دی M.2 لکسار 128 گیگ مدل NM100

650,000تومان
کد محصول: NM100
موجودی در انبار
تعداد بازدید 20

توضیحات محصول

اس اس دی M.2 لکسار 128 گیگ

اس اس دی M.2 لکسار 128 گیگ مدل NM100

Lexar NS100 SSD Drive 128GB

حافظه SSD ظرفیت 128 گیگابایت مدل NS100 محصولی از شرکت لکسار Lexar میباشد. حافظه‌ NS100 از نوع سوکت M2 به رایانه شما متصل می‌شود و سرعت انتقال اطلاعات بالا را برای شما به ارمغان می‌آورد. سرعت خواندن اطلاعات در این حافظه 550 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن برابر با 300 مگابایت بر ثانیه است که مقدار بالایی به‌ حساب می‌آید. این حافظه مقاوم در برابر شوک تا 1500G و دارای رابط ارتباطی پرسرعت SATA III 6Gb/s میباشد. برای استفاده از این محصول نیازی نیست که تنظیمات خاصی روی کامپیوتر میزبان انجام شود و به‌ محض اتصال قابل‌ استفاده خواهد بود. اس اس دی لکسار مدل NS100 برای کاربرانی که حجم اطلاعات آن‌ها زیاد نیست ولی سرعت انتقال اطلاعات برایشان بسیار مهم است، می‌تواند مناسب باشد.

امنیت اطلاعات تقریباً برای تمام کاربران بسیار مهم است ولی هارد دیسک‌ ها به دلیل آن‌ که برای ذخیره‌ سازی اطلاعات از قسمت‌های الکترو مکانیکی استفاده می‌کنند در برابر ضربات، شوک‌ها و لرزش‌ها بسیار حساس هستند و احتمال آسیب‌ دیدگی‌ آن‌ها و از دست رفتن اطلاعات وجود دارد. حافظه‌های اس اس دی برخلاف هارد دیسک‌ ها برای ذخیره‌ سازی اطلاعات از هیچ‌گونه قسمت مکانیکی استفاده نمی‌کنند و این ویژگی باعث بالا رفتن امنیت آن‌ها می‌شود. 

SSD مخفف عبارت Solid state disk، منبع ذخیره سازی است که از نیمه رساناهای حالت جامد تشکیل شده است.این نوع فناوری همچنین در ساخت حافظه های فلش هم کاربرد دارد و به همین دلیل برخی از افراد SSD ها را حافظه های فلش یا اپیرام نیز می نامند.

هارد دیسک های حالت جامد یا همان SSD ها به حافظه هایی گفته می شوند که در آن ها از هیچ قطعه‌ی متحرکی استفاده نشده باشد، در ساخت آن‌ها از حافظه‌های مبتنی بر فلش استفاده می شود. استفاده از حافظه های مبتنی بر فلش در SSD ها باعث می شود تا زمان تاخیر به حداقل برسد و همچنین گرمای تولید شده کاهش یابد که تمامی این مسائل باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین سبکتر شدن این حافظه‌ها نسبت به هارد‌ دیسک‌ ها می‌شود. اما SSD ها هم همانند هارد‌ دیسک ها دارای مشکلاتی می‌باشند که می توان از مهم ترین آنها به قیمت بالای این حافظه‌ها در مقابل هارد‌ دیسک اشاره کرد.

مهم‌ ترین نکته در خرید یک حافظه سرعت خواندن نوشتن اطلاعات در آن حافظه میباشد. اگر بخواهیم اس اس دی ها را با هارد دیسک درایوها از لحاظ سرعت مقایسه کنیم، شاید به نتیجه درستی نمی‌رسیم‌‌ سرعت‌ خواندن و نوشتن در هارد دیسک‌ ها یکسان است در صورتی که در اس اس دی بر اساس ترکیب‌ های مختلفی که وجود دارد نتایج متفاوتی در سرعت خواندن و نوشتن به دست می‌آید. اندازه‌ی بلوک‌ های داده‌ ای که خوانده یا نوشته می‌شوند نیز در این 2 یکسان نیست که به همین علت موجب تغییر نسبت در هر دو مدل حافظه می‌شود.


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید