نحوه ارسال کالا

نحوه ارسال ، سفارش و هزینه‌های مربوطه

ما اطمینان خاطر داریم که شما حساسیت خاصی برای نحوه ارسال و شرایط تحویل کالای خود دارید لذا این حساسیت را نیز ما در روش ارسال خود اعمال می‌کنیم. 

نحوه ارسال کالا از فروشگاه اینترنتی نشان کالا در روزهای عادی حداکثر طی یک روز کاری پس از تکمیل سفارش پردازش می‌ گردند؛ در این حالت وضعیت سفارش به «در دست اقدام» تغییر می‌کند. در شرایط ویژه مانند روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه دریافت سفارش، زمان و روش ارسال متفاوت است و احتمال افزایش به دو یا سه روز کاری را خواهد داشت. زمان تحویل بسته به مشتری نیز بستگی به روش ارسال کالا دارد. سفارش‌ های ثبت‌ شده طبق روشی كه در زمان ثبت سفارش تعيين می‌شود، ارسال می‌ گردد.

- با توجه به اینکه تمام مرسولات بیمه می‌شوند، تمام مسئولیت‌ ها و آسیب‌ های احتمالی در حین حمل بر عهده طرف قرارداد حمل کالا بوده و هرگونه پیگیری بر عهده خریدار بوده و فروشگاه تنها بر اساس تعهد معنوی، در حد توان در این مسیر مشتریان را یاری خواهد کرد.

- هزینه‌ های حمل سفارش‌ها به عهده مشتری می‌باشد. انواع روش‌های حمل در مرحله ثبت سفارش نمایش داده‌ شده و با توجه به نوع درخواست و سلیقه خریداران قابل انتخاب می‌ باشد.

- هزینه اخذ شده برای ارسال با پست، به‌ صورت متوسط محاسبه‌ شده و در دو مبلغ ثابت برای پست پیشتاز و سفارشی به هنگام انتخاب شیوه ارسال به مبلغ پرداختی اضافه می‌ گردد که شامل هزینه ملزومات بسته‌ بندی و هزینه پستی می‌ باشد که بدون در نظر گرفتن وزن مرسوله محاسبه شده است.

- روش ارسال با باربری (تحویل به اتوبوس‌های بین‌شهری) شامل هزینه ارسال بسته از دفتر فروش به شرکت باربری بوده و این فروشگاه اطلاع دقیقی از هزینه‌ های حمل کالا ندارد.

- ارسال با تیپاکس تنها به شهرهایی که دفتر تیپاکس در آن‌ها فعال می‌باشد مقدور خواهد بود. همچنین امکان اضافه شدن هزینه بسته بندی برای هر سفارش نسبت به تعداد اقلام آن وجود دارد.

- تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

پس از ارسال وضعیت سفارش به «ارسال شده» تغییر می‌کند و کد رهگیری و شماره بارنامه مرسولات، یک روز کاری پس از ارسال برای شما عزیزان ارسال خواهد شد.

بدیهی است پس از پردازش سفارش امکان تغییر اطلاعات برگ خرید،  نیز امکان صدور مجدد برگ خرید فراهم نخواهد بود. فایل الکترونیکی (فاقد مهر) برگ خرید سفارش‌ها، از قسمت «سفارش‌ها اخیر من / تاریخچه سفارش‌ها» قابل دانلود است.

روش‌های ارسال سفارش

ارسال کلیه سفارش‌ها از دفتر مرکزی فروشگاه انجام می‌پذیرد. سفارش‌ها ثبت‌ شده طبق روشی که در زمان ثبت سفارش تعیین می‌شود، ارسال می‌شوند که مشخصات و زمان حمل مربوطه به تشریح توضیح داده می‌شود. نکته مهم اینکه حداکثر وزن بسته برای ارسال با پست 10 کیلوگرم می‌باشد که در صورت بیشتر شدن وزن، مراتب برای تغییر نوع ارسال به پس‌ کرایه به اطلاع مشتری رسیده و مبلغ پرداختی برای هزینه پست عودت داده می‌شود.

پست پیشتاز: زمان حمل اعلامی شرکت پست در این روش 1 تا 3 روز است كه برای مراكز استان 1 تا 2 روز، ‌شهرستان‌های بزرگ 2 تا 3 روز و شهرهای كوچك و روستاها 3 روز می‌باشد. هرگونه تأخیر در این زمان‌بندی بر عهده شرکت پست بوده و خارج از مسئولیت فروشگاه می‌باشد. مرسولات ارسالی با پست از «سامانه رهگیری مرسولات پستی» قابل رهگیری می باشند.

پست سفارشی : زمان حمل اعلامی شرکت پست در این روش 1 الی 7 روز است. دقت داشته باشید به دلیل حمل بسته‌ های بزرگ با این روش، امکان صدمه دیدن قطعات در حین حمل زیاد می‌ باشد، ازاین‌ رو توصیه می‌گردد برای سفارش‌ها حساس به ضربه از این روش استفاده ننماید. هزینه ارسال با پست سفارشی برای سفارش‌ هایی که مبلغ آنها از میزان خاصی بیشتر باشد، به‌صورت تخفیف از جمع سفارش کسر می‌گردد. شرایط این تخفیف در مرحله تعیین نوع ارسال، مشخص شده است.

تیپاكس : تیپاكس یک شركت حمل‌ و نقل خصوصی است كه تنها در برخی شهرهای ایران خدمات‌ رسانی می‌کند (شهرها و شهرستان‌های بزرگ). زمان حمل اعلامی شرکت تیپاکس در این روش 1 تا 2 روز است و هزینه حمل بسته‌ها نیز با توجه به وزن بسته‌ها تعیین می‌شود. در این روش بسته‌ها به‌ صورت پس‌ کرایه ارسال می‌شوند و به این معنی كه تنها هزینه خدمات در زمان سفارش دریافت می‌شود و هزینه حمل بسته در زمان تحویل بسته به مشتری از وی دریافت می‌شود.

باربری و ترمینال : در این روش نیز همانند تیپاكس بسته‌ها به‌صورت پس‌ کرایه ارسال‌ شده و امکان ارسال بسته‌ها به تمام شهرهای کشور مقدور می‌باشد. تمامی سفارش‌ها در این روش به‌ صورت پیش‌ فرض تحویل انبار شرکت‌ های مسافربری (ارسال با اتوبوس) می‌شوند.

نكته مهم : پس از ثبت و تایید پرداخت یک سفارش، فرصتی یک ساعته برای ثبت سفارشی دیگر با روش ارسال "تجمیع با سفارش قبل" وجود دارد. در این روش ارسال، سفارش دوم بدون هزینه اضافی با سفارش اول تجمیع شده و در قالب یک سفارش واحد ارسال خواهند شد. پس از گذشت یک ساعت از سفارش اول، این گزینه غیر فعال شده و سفارش جدید، در قالب یک سفارش مجزا پردازش خواهد شد. هرگونه درخواست دیگر خارج از این قالب برای ارسال دو یا چند سفارش به صورت واحد، غیر قابل انجام خواهد بود.

- تمامی بسته‌ های ارسالی به‌صورت کاملاً استاندارد و بر اساس ضوابط تعریف‌ شده برای بسته‌ بندی تحویل پست (پیشتاز و سفارشی) و تیپاكس شده و در زمان ارسال بیمه می‌شوند، اما این بیمه تنها شامل عدم تحویل به گیرنده، به‌واسطه مفقودی، ‌آتش‌سوزی و ... بوده و در صورت كوتاهی و حمل نامناسب شرکت‌های فوق، ‌هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.

- با توجه به پس کرایه بودن روشهای تیپاکس و باربری، سفارشات با مبلغ پایین تر از میزان معمول به این دو روش ارسال نخواهند شد.

مهلت بررسی و تطبیق کالاهای موجود در برگ خرید با اقلام دریافتی 48 ساعت می‌باشد. در صورت وجود هرگونه مغایرت، می‌توان در مهلت تعیین‌ شده با دفتر تماس حاصل نموده تا در اسرع وقت رسیدگی‌ های لازم به عمل آید. بدیهی است بعد از زمان تعیین‌شده، این فروشگاه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت. توجه داشته باشید قطعاتی از قبیل میکروکنترلرها و قطعات نیمه‌هادی و ...، قابل تعویض نمی‌باشند.

دستگاه‌ های وارداتی، ماژول‌ها و تمام تجهیزاتی که گارانتی آن‌ها در صفحه کالا در فروشگاه اعلام نشده دارای گارانتی نیستند،تا 48 ساعت بعد از تحویل مهلت تست داشته و در صورت بروز هرگونه مشکل، پس از انجام هماهنگی‌های لازم، کالا به همراه نامه‌ ای شامل اطلاعات تماس و توضیح نقص، جهت تست و بررسی به دفتر فروشگاه ارسال می‌شود. در صورت وجود مشکل، به‌شرط آنکه دستگاه صدمه دیگری ندیده و یا تغییر فیزیکی در آن انجام‌ نشده باشد، قابل تعویض خواهد بود. پس از انقضای این مهلت، در صورت امکان تعمیر، هزینه تعمیر از مشتری دریافت شده و در غیر این صورت مسئولیتی در قبال دستگاه یا ماژول بر عهده فروشگاه نخواهد بود.

هزینه ارسال کالا به دفتر بر عهده فرستنده بوده و بسته‌ها می‌ بایست از طریق پست ارسال گردند. در صورت تائید مشکل، کالای تعویض یا تعمیر شده با هزینه شرکت ارسال می‌گردد. در مواردی که کالا دارای مشکل نبوده و کاربر قادر به استفاده درست از دستگاه نیست، هزینه ارسال مجدد از کاربر دریافت و سپس کالا برگشت داده می‌شود.

شایان‌ ذکر است فروشگاه مسئولیتی در قبال راه‌ اندازی و یا آموزش استفاده از ماژول‌ها، تجهیزات و یا دستگاه‌های وارداتی و مواردی از این‌ دسته نداشته و ازآن‌ رو که در صفحه مربوط به کالا تمامی اطلاعات و محتویات محصول به مشتری ارائه‌ شده است، مسئولیت بعدی در قبال ارائه اطلاعات بیشتر و یا نحوه راه‌اندازی بر عهده فروشگاه نمی‌باشد.

تعویض یا مرجوع نمودن دستگاه بعد از خرید میسر نبوده و فقط درصورتی‌ که دستگاه دارای مشکل بوده و به تایید واحد فنی رسیده باشد و طبق بندهای ذکرشده مشمول گارانتی گردد، امکان تعویض وجود خواهد داشت.

قابل تذکر است فروشگاه مسئولیتی در قبال نظرات درج شده کاربران در قسمت نطرات کالاها نداشته و تجربه های کاربری یا راهنمایی های نوشته شده توسط کاربران نظر شخصی بوده و الزاما مورد تایید فروشگاه نمی باشد.